Array

Vriten dy ushtarë të NATO-s në Afganistan

Must Read

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal...

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të...
- Advertisement -

Dy ushtarë të NATO-s janë vrarë në Afganistan nga dy persona me uniformë afgane. Dy personat afganë kanë hapur zjarr ndaj një automjeti ku ndodheshin dy ushtarët.
Sipas BBC-së kombësia e ushtarëve të vdekur nuk është bërë i ditur ende. Sulmi ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme, në provincën e Helmandit.

Me anë të një deklaratë për shtyp Misioni Mbështetës i NATO-s në Afganistan bëri më dije se ushtarët e tjerë të tyre kishin arritur ti vrisnin agresorët.

- Advertisement -

Në deklaratë thuhet se nuk është akoma e qartë nëse agresorët ishin anëtar të forcave afgane apo nëse uniformat dhe mjetet e tyre ishin përdorur nga dikush tjetër. Sulmet kundër misioneve të NATO-s në Afganistan janë të shpeshta. Më i fundit ishte akti kamikaz i ditës së shtunës në Kabul, ku midis dhjetëra të vdekurve ishin dhe 3 ushtarë amerikanë.

Sulme të tilla, ku ushtarë apo policë afganë vrasin trupat e huaja, janë një problem i madh në operacionet e NATO-s në Afganistan.

- Advertisement -

Guteresh në Asamablenë e përgjithshme të KB-së do të angazhohet për armëpushim të përgjithshëm në botë deri në fund të vitit

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh, në fjalimin e tij vjetor në Asamblenë e përgjithshme të KB-së, do të kërkojë përsëri...

MASIT do ta prezantojë raportin për industrinë IKT në vend

Oda Ekonomike për Teknologji Informatike dhe të Komunikimit (MASIT) sot do ta prezantojë raportin e parë lokal për industrinë IKT në vend.

Takim në AUV për shënimin e fillimit të fushatës për mirëqenien e kuajve

Drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov, sot në hapësirat e Agjencisë do të mbajë takim pune me përfaqësues...

Vetëm një pikë për Realin në ndeshjen e parë të sezonit të ri në La Liga

Kampioni aktual spanjoll, Real Madrid luajti vetëm 0:0 me Real Sosiedadin, mbrëmë si mysafir në kuadër të xhiros së dytë të sezonit...

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -