Array

Vriten dy gjeneralë irakianë në konfliktet me DAESH

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Dy gjeneralë irakianë u vranë gjatë përleshjeve me organizatën terroriste DAESH, në qytetin qendror të Irakut Ramadi, raporton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i Komandës për operacione të përbashkëta Yahya Resul, konfirmoi për AA se gjatë përleshjeve me DAESH u vranë gjeneral breigade Abdulmajid Sefin dhe ndihmës komandanti i forcave në Anbar-it, gjenerali Abdurrahman Abu Rugeyf.

- Advertisement -

Rasul gjithashtu tha se forcat irakiane të sigurisë janë duke vazhduar konfliket me terroristët e DAESH.

Në disa qytete të Irakut vazhdojnë përleshejet mes ushtrisë irakiane me DAESH. Ushtria irakiane ka nisur një ofensivë të gjër kundër organizatës terroriste DAESH, pasi kjo e fundit mori qytetin e Mosulit dhe rajone të tjera. Forcat e ushtrisë irakiane bashkë me Peshmerget vazhdojnë me operacionet në mënyrë të rimarin nën kontroll zonat e marra nën kontroll nga DEASH. Forcat ajrore të koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) i japin mbështetje ushtarake nga ajri ushtrisë irakiane.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -