VMRO-DPMNE: Sistemi shëndetësor nuk funksionon

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Kataklizma katastrofale e Filipçes po vazhdon.

Numrat e përditshëm treshifror të të sëmurëve nga Kovid-19 janë dëshmi se ministri për infektim dhe vdekje nuk kujdeset për shëndetin e qytetarëve.

Derisa Filipçe ndërton ndërtesa nëpër Shkup, qytetarët e sëmurë me Kovid-19 vdesin.

Numri prej 725 të vdekur është një alarm serioz se në shtet nuk funksionin sistemi shëndetësor.

Në vend që Qeveria të kërkojë përgjegjësi nga ministri për infektim dhe vdekje, ajo e shpërblen me tenderë të dyshimtë.

Maqedonia është i vetmi vend në Evropë ku të sëmurët me Kovid-19 nuk pranohen në spitale sepse kamë qenë “të moshuar”, ndërsa nuk janë as 16 spitalet montuese të paralajmëruara procedurat e të cilave deri më tani duhej të shpallen.

  • Tags
  • 2

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This