VMRO-DPMNE me reagim ndaj kërkesave të Këshillit Iniciues për ndryshim

Must Read

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e...

Kërçovë, mësimi online do të bojkotohet, Carovska: Bojkoti nuk na sjell të mira

Këshillat e prindërve në shkollat e Kërçovës kanë vendosur të bojkotojnë mësimin online. Prindërit...

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes...
- Advertisement -

VMRO-DPMNE reagoi ndaj deklaratës të Këshillit Iniciues për ndryshime në parti, të cilët sot ata kërkuan të organizohet kongres i jashtëzakonshëm për të zgjedhur kryetar të ri.

“Në vend të lojërave intriguese të koalicionit “Meriot” që i shërben interesave të Zaevit, për VMRO-DPMNE-në lufta kundër menaxhimit katastrofal të vendit është më e rëndësishme.

- Advertisement -

Një grup më i vogël i ish-zyrtarëve të VMRO-DPMNE-së, të cilët në vend se të përqendrohen në luftën kundër Zoran Zaevit, zgjodhën t’i shërbejnë interesave të tij dhe sot, kur Qeveria e re e Zaevit nuk është votuar akoma, me kuadrot e vjetra dhe të kompromentuar të tranzicionit kërkuan kongres të ri dhe dhanë deklaratë para selisë së partisë.

Për sa i përket transparencës, ata menjëherë u ftuan në takim me kryetarin e VMRO-DPMNE dhe udhëheqësinë, ndërsa për fat të keq ata nuk shprehën gatishmëri për takim të hapur dhe konstruktiv sepse nuk kishin drejtim të tillë.

- Advertisement -

VMRO-DPMNE, për dallim nga LSDM-ja, është parti e organizuar dhe demokratike, dhe ne i bëjmë thirrje që ata të paraqesin nismën e tyre në parti dhe ajo do të rishikohet nga Komiteti Qendror i partisë.

Për VMRO-DPMNE, në vend të lojërave intriguese të koalicionit “Meriot” që i shërben interesave të Zaevit, lufta kundër menaxhimit katastrofal të vendit është më e rëndësishme.

- Advertisement -

Ky është përparësia kryesore për partinë dhe VMRO-DPMNE-në dhe në të ardhmen ne nuk do të merremi me qëllimin e tyre për të dobësuar partinë dhe për të ndihmuar partinë në pushtet”, thuhet në reagimin e VMRO-DPMNE-së.

- Advertisement -

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e poliklinikës punët kanë ngecur në...

Kërçovë, mësimi online do të bojkotohet, Carovska: Bojkoti nuk na sjell të mira

Këshillat e prindërve në shkollat e Kërçovës kanë vendosur të bojkotojnë mësimin online. Prindërit janë ngritur në këmbë pas...

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes Idrizovë një vit më parë,...

Ndërtesa të reja po mbijnë në Butel, asnjë plan për park! Smilevski thotë se po e menaxhon situatën

https://youtu.be/C3T-abfsqRc Objekte ndërtimore po ndërtohen gjithandej brenda territorit të Komunës së Butelit. Vet kryetari Velimir Smilevski pranon...

Ekonomia merr rreth 145 milion euro nga Qeveria, ndihmë kanë marrë mbi 20 mijë kompani dhe rreth 120 mijë të punësuar

https://youtu.be/oM4cHkOKB08 Rreth 120 mijë të punësuar dhe më shumë se 20 mijë kompani kanë marrë ndihmë financiare...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -