Array

'Vladimir Putin është mafioz'

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Senatori amerikan dhe njëri nga kandidatët në garën e republikanëve për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Marko Rubio, ka shprehur qëndrimet e tij për disa burrështetas botëror, me ç’rast presidentin e Rusisë, Vladimir Putinin, e quajti mafioz, ndërsa për udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Unin, tha se është i sëmurë mendor.
Duke folur në një tubim në Karolinën e Jugut, Rubio tha se Rusia dhe Koreja e Veriut janë armiq të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Duke aluduar në Putinin, Rubio tha se Rusia kryesohet nga një mafioz, i cili është përfaqësues i kriminalitetit të organizuar, i cili kontrollon qeverinë ruse dhe i cili vret rivalët e tij politik. Rubio theksoi se nëse je armik i Putinit, atëherë gjasat janë të mëdha të vritesh në rrugë apo që të hidhet hel në pijet tuaja.
Fjalë po aq të ashpra ai përdori edhe për udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Unin.
Sipas Rubios, në Korenë e Veriut një i sëmurë mendor posedon armë bërthamore dhe raketa me rreze të gjatë veprimi, të cilat mund të godasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Ai më tutje shtoi se rrezik të madh për Amerikën paraqesin edhe islamistët anembanë botës, Irani, Kina dhe regjimet tjera totalitare./21Media

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -