Array

Veteranet e Istogut: U shit statusi i veteranit

Must Read

U ndërpre seanca ku në rend dite ishin vendimet për gjendje të jashtëzakonshme, vazhdimi do të ricaktohet

Kuvendi sot e filloi seancën, në rend dite të së cilës ishin pesë vendimet për shpalljen e...

2 viktima, 194 raste të reja me Covid-19 dhe 158 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1697 teste të realizuara 194 persona...

Pendarovski: Gjendjet e jashtëzakonshme janë sjell me konsensus politik

Kabineti i presidentit të shtetit Stevo Pendarovski ka reaguar pas paralajmërimit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së se nuk...
- Advertisement -

Në listë të veteranëve janë futur njerëz që kanë ikur nga lufta, derisa janë refuzuar luftëtarët e vërtetë që e meritojnë statusin e veteranit, kështu u tha në protestën mbajtur në Istog, nga Ish-luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të Brigadës 133 “Ardian Krasniqi” të Zonës Operative të Dukagjinit.

Ish luftëtari në këtë Brigadë, Skënder Shatri, të cilit nuk i është njohur statusi i veteranit të UÇK-së, ka akuzuar komisionin qeveritar dhe udhëheqësit e kësaj brigade se kanë bërë shumë padrejtësi duke lënë jashtë liste shume njerëz që ishin aktiv në luftë.

- Advertisement -

Kurse, Naser Shatri, thotë se disa njerëz e kanë blerë statusin e veteranit duke dhënë nga 2000 dhe 3000 euro e disa kanë dhënë edhe vetura.

Proteste ka qenë paqësore dhe ka zgjatur rreth 30 min. Në mënyrë simbolike të shprehjës së pakënaqësisë, janë shpërndarë libreza të veteranëve të UÇK-së për ata që i ka harruar komisioni qeveritar./ 21MEDIA

- Advertisement -

U ndërpre seanca ku në rend dite ishin vendimet për gjendje të jashtëzakonshme, vazhdimi do të ricaktohet

Kuvendi sot e filloi seancën, në rend dite të së cilës ishin pesë vendimet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak...

2 viktima, 194 raste të reja me Covid-19 dhe 158 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1697 teste të realizuara 194 persona janë diagnostikuar me virusin korona.

Pendarovski: Gjendjet e jashtëzakonshme janë sjell me konsensus politik

Kabineti i presidentit të shtetit Stevo Pendarovski ka reaguar pas paralajmërimit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë për konfirmimin...

Çaushoglu: Nëse Azerbajxhani kërkon Turqia do të ndërhyjë në Nagorno-Karabah

Azerbajxhani është i aftë ta çlirojë territorin e tij vetë, por nëse dëshiron mbështetje dhe kërkon ndihmë, ne do të jemi me...

Transporti hekurudhor në Kinë, 108 milionë pasagjerë gjatë 11 ditëve të ardhshme!

Mbi 108 milionë pasagjerë pret të ketë shteti kinez në 11 ditët e ardhshme në transportin hekurudhor, shkaku i një feste kombëtare,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -