Veseli e quan “të lodhët” qeverinë Hoti

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli qeverisjen e Avdullah Hotit po e konsideron të lodhët.

“Qeverisje që është duke u munduar të bëjë diçka por nuk po bën asgjë, po kalojnë seancat e nuk ka numra, tenton te kalojë diçka e nuk është i përgatitur, e sheh sa është kjo qeverisje e lodhet dhe e papërgjegjshme”, tha Veseli.

- Advertisement -

Ndërsa për çështjen e Asociacionit të Komunave Serbe në procesin e bisedimeve me Serbinë, Veseli tha se duhet respektuar Kushtetuta e Kosovës.

“Jemi te obliguar të besojmë në atë çka ekziston në Republikën e Kosovës, ajo është Kushtetuta. Për çdo çështje qe lidhet me dialogun e kemi Kushtetutën, jo vetëm për Asociacionin”, tha ai.

Për zhvillimet e fundit qe lidhen me Gjykatën Speciale, Veseli nuk kishte koment. Kryetari i PDK-së bëri të ditur qe nga muaji i ardhshëm do te fillojnë me publikimin e kandidatëve për kryetar te komunave, për zgjedhjet e ardhshme.

“Qe nga muaji i ardhshëm do të bëjmë publikimin e kandidatëve për kryetarë të komunave të Kosovës, shumicën prej tyre do t’i bëjmë publike këtë vit. Gjithashtu nga muaji i ardhshëm do të fillojmë të shpallim kandidaturat për asamble komunale”, tha Veseli.

Në konferencën për media në të cilin Veseli doli bashkë me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci, pasi kjo komunë doli e para për qeverisje transparente, Veseli tha se Drenasi është shembull si qeverisë PDK.

“Drenasi është në numrin 1 për qeverisje transparente në shërbim të qytetarëve, pa korrupsion. Është shembull i ndjekur nga të gjithë kryetarët e komunave që qeverisen nga PDK. Komuna këto qe qeverisen në mënyrë ligjore, të shëndetshme, shembull i qeverisjes së PDK-së”, tha Veseli./21Media

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This