Array

Vazhdon mbështetja ndërkombëtare për hendbollin kosovar

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Federata Ndërkombëtare e Hendbollit (IHF) në kuadër të bashkëpunimit dhe partneritetit me Federatën e Hendbollit të Kosovës e ka mbështetë FHK-në me një dysheme speciale (gerflor). Kjo dysheme do të shërbejë për zhvillimin e ndeshjeve të hendbollit që Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2017 për meshkuj që zhvillohen në muajin nëntor të vitit 2015 me Lituaninë dhe muajin janar të 2016 me Bosnjën dhe Hercegovinën dhe Sllovakinë.

IHF po ashtu aprovoi edhe projektin ‘Hendbolli në shkolla” të FHK-së i cili do të mbështetet në ciklin katër vjeçar. Me këtë rast FHK-ja do të ndihmohet me pajisje sportive të parapara në projekt, në rend të parë do të mbështetet me topa të madhësive 0, 1 dhe 2 që do t’i ofrohen shkollave të hendbollit përfshirë ato fillore dhe të mesme që do te organizohen në kuadër të Federatës së Sportit shkollor dhe shoqatave të pedagogëve.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -