Vazhdojnë konsultimet, ende nuk ka marrëveshje për procesin mësimor

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, në dalje për media informoi se vazhdojnë konsultimet se si do të zhvillohet mesimi nga shtatori (2020/2021).

Ademi thekson se Ministria e Arsimit ka propozuar tre modele për ndjekjen e procesit mësimor.

- Advertisement -

1. Procesi mësimor me prezencë fizike

2. Online dhe

- Advertisement -

3. I kombinuar.

 Ministri Ademi shtoi se konsultimet vazhdojnë me Komisionin për Sëmundje Ngjitëse. Por nëse nuk kemi Parlament funksional ose nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike me Covid-19, mund të prolongohet viti shkollor.

🔴 [LIVE] Ministri i Arsimit #ArbërAdemi për vitin e ri shkollor

🔴 [LIVE] Ministri i Arsimit #ArbërAdemi për vitin e ri shkollor🔴 [ВО ЖИВО] Дали учениците се враќаат во училиште од 1-ви септември? – Прес конференција на министерот Арбер Адеми

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 12. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -