“Vaksina e Trampit” nuk do të miratohet para nëntorit

Must Read

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se...

Pahor pritet në vilën “Vodno” me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake

Presidenti slloven Borut Pahor, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, paradite në vilën...

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në...
- Advertisement -

 Vaksina e mundshme kundër Kovid-19 e cila mbështetet nga programi i administratës së presidentit amerikan Donald Tramp i quajtur “Operejshën uarp spid” (Operation Warp Speed), nuk do të marrë dritën e gjelbër nga organet rregullatorë para nëntorit ose dhjetorit, deklaroi mbrëmë drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit të SHBA-së, Fransis Kollins.

Ai shtoi se ishte dhënë kohë e mjaftueshme për provat klinike të vaksinës.

- Advertisement -

“Vaksina duhet të testohet të paktën tek 10.000 njerëz që është numri më i vogël i të anketuarve për të marrë të dhëna të mjaftueshme nëse vaksina është e sigurt dhe efektive për përdorim të gjerë”, tha Kollins.

Më shumë se 30.000 persona do të punësohen për fazën e fundit të testimit të vaksinave në SHBA.

- Advertisement -

SHBA-ja, Rusia dhe Kina shkëmbyen akuza për pandeminë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara

Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë së KB-së, Kina, SHBA-ja dhe Rusia ndërmjet vete shkëmbyen akuza se e kanë politizuar pandeminë e...

Pahor pritet në vilën “Vodno” me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake

Presidenti slloven Borut Pahor, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, paradite në vilën “Vodno” u takua me presidentin...

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në spitalin e Përgjithshëm në Veles.

Kim: Më vjen shumë keq për incidentin

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Xhong-un deklaroi se i vjen shumë keq për incidentin në të cilin ushtria e Koresë së...

Numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA tejkaloi shtatë milionë

Në SHBA, numri i njerëzve të infektuar me koronavirus ka tejkaluar shtatë milionë, vetëm disa ditë pasi numri i të vdekurve nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -