Array

Ukrainë vritet edhe një gazetar

Must Read

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit.

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore...
- Advertisement -

Në Kijev para hyrjes së ndërtesës ku banonte është vrarë gazetari dhe shkrimtari i njohur ukrainas Oles Buzin bëjnë të ditur mediat ruse dhe ato të Ukrainës

Buzin(46 vjeçar) është qëlluar me katër të shtëna nga armët e zjarrit dhe një sulm e ka goditur në kokë, sipas mediave ruse ai është qëllua nga një veturë në lëvizje.

- Advertisement -

Zëdhënësja e policisë në Kijev Jukia Mustas ka thënë se Buzin e kanë vrarë dy burra të maskuar.

Interfaks transmeton deklaratën e këshilltarit të ministrit të Punëve të Brendshme Antoni Gerashçenko në faqen e tij në Facebook se vetura e markës “Ford” ka pasur tabela të Letonisë ose Bjellorusisë por sigurt jo të Ukrainës.

- Advertisement -

Buzin siç thotë Interfax në janar është emëruar kryeredaktor i gazetës “Sevodnja”(Sot) pronë e biznesmenit Rinat Akhmetov.

Buzin në mars e ka lëshuar këtë post siç ka thënë ai për shkak të censurës.

- Advertisement -

Kjo është vrasja e dytë në 24 orët e fundit pasi që mbrëmë është vrarë Oleg Kalashnikov, ish deputet i ish presidentit të Ukrainës Viktor Janukoviq.

- Advertisement -

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore pune në Bruksel, ku do...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës mbrojtëse. Në...

Tërmet i ri në afërsi të Malit të Shenjtë

Tërmet me fuqi prej 4.6 ballëve sipas Rihterit, është regjistruar shkurt pas orës 7 sot në mëngjes sipas kohës lokale në pjesën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -