Array

UÇG merr përsipër sulmin në stacionin policor në Gushincë

Must Read

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik...
- Advertisement -

Portali informativ maqedonas “Fokus” dhe portale të tjera publikuan një komunikatë ku thuhet se përgjegjësinë për incidentin dhe sulmin e armatosur në postën policore në Gushincë e mori organizata radikale “Ushtria Çlirimtare e Gruevskit”.
“Sot me qëllim që të shpëtojmë zotëriun Gruevski nga sulmet që ndaj tij për çdo ditë i bën fshatari Zaev, dhe për të tërhequr vëmendjen e opinionit në tema krejtësisht tjera, ne të dëgjueshmit e ndershëm të Ushtrisë Çlirimtare të Gruevskit kemi kryer sulmin ndaj stacionit policor në Goshincë, ku gjetëm disa njerëz të mbuluar me batanije të Armatës ish-jugosllave dhe pasi që i lidhëm duart, i morëm armët dhe i goditëm me pesë gjashtë shuplaka, një gjest për të cilin nuk shkohet në burg, por bëhet fjalë vetëm për vepër kundërvajtëse dhe jo penale”, thuhet në komunikatë.

Në komunikatën e publikuar më tej thuhet se më tej askush nuk guxon të dëgjojë bombat e Zaevit në youtube, sepse do të arrestohet dhe do të përfundoj në hendek. /koha/

- Advertisement -

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të njerëzve. Ithtarët...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy ditore në Bruksel, ku do...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror...

​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala janë ftuar nga trajneri Andrea Pirlo për ballafaqimin e nesër ndaj Romës në xhiron e dytë të...

Regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup

Për shkak të zhvillimit të garës sportivo – rekreative “I pari në majë” sot Ministria e Punëve të Brendshme do të vendosë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -