Array

Twitter shpëton politikanët

Must Read

Mbahet seanca e tetë e Këshillit të Sigurisë

Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit...

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e...
- Advertisement -

Në internet kanë shpërthyer polemikat lidhur me vendimin e Twitter për të bllokuar aktivitetin e një faqe të specializuar për arkivimin e postimeve të politikanëve, përfshi dhe ato që ata i kanë fshirë pak minuta më vonë, me përmbajtje jo të përshtatshme.

Faqja quhet “Politwoops” dhe në të vërtetë është një rrjet aktiv në vende të ndryshme. Edhe profili në Twitter i “Politwoops” është pezulluar nga rrjeti social.

- Advertisement -

Open State Foundation, organizata që menaxhon faqet e “Politwoops”, shpjegon se Twitter ka bllokuar hyrjen në këtë platformë që nga e premtja e kaluar. Kompania Twitter, sipas kësaj organizate, e ka motivuar vendimin e saj duke shpjeguar se ka marrë në konsideratë “një sërë faktorësh”, duke mos marrë parasysh dallimin mes politikanëve dhe përdoruesve të rregullt.

Twitter ka bllokuar edhe “Diplowoops”, një faqe e ngjashme për arkivimin e postimeve të fshira të diplomatëve. Sipas organizatës kjo vjen pasi këto platforma “përdoreshin nga gazetarët e të gjithë botës” si mjet i transparencës.

- Advertisement -

Mbahet seanca e tetë e Këshillit të Sigurisë

Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit në seancën e sotme të...

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua nga kryetari i Kuvendit Talat...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale të paqëndrueshmërisë me...

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -