ZGJEDHJET

Turqia i ripërtërinë fluturimet me rreth 40 vende

Must Read

Meta: Liberalizimi i vizave është një domosdoshmëri për qytetarët e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një domosdoshmëri...

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Turqia planifikon, që gjatë qershorit, sërish t’i vendos fluturimet ajrore drejtë rreth 40 vendeve, ndërsa tashmë ka arritur marrëveshje preliminare për reciprocitet në qarkullimin ajror me 15 vende, deklaroi sot ministri i Transportit Adil Karaismailolu.

- Advertisement -

Me qëllim që të parandalohet përhapja e pandemisë së koronavirusit, Turqia i mbylli shumicën e kufijve të saj, dhe pas uljes së konsiderueshme të numrit të të infektuarve, pjesërisht ka vendosur fluturime vendore të hënën.

Karaismailolu paralajmëroi se fluturimet do të vendosen sërish në pesë faza më vonë gjatë këtij muaji, duke shtuar se vendi i tij është në negociata me 92 vende për vendosjen e sërishme të sigurt të fluturimeve.

“Besoj se pika e rëndësishme në luftën globale kundër koronavirusit është pas nesh, dhe tani duhet t’i ripërtërijmë lidhjet tona në mbarë botën dhe tregtinë”, tha ai në një kumtesë me shkrim. 

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Austria me paralajmërim të mos udhëtohet në Bullgari, Rumani dhe Moldavi

Autoritetet austriake i paralajmëruan qytetarët të mos udhëtojnë në Bullgari, Rumani dhe Moldavi për shkak përhapjes së koronavirusit të ri në këto...

Nga të vdekurit nga koronavirusi, 82 për qind kanë pasur sëmundje kronike

Në periudhën prej 29 qershorit deri më 5 korrik janë regjistruar 46 raste të vdekjes nga Kovid-19 që është 11 për qind...

16 vjeçari nga Shkupi plagoset me thikë!

Mbrëmë rreth orës 22:10 në Shkup një djalë 16 vjeçar është plagosur me thikë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen e Çairit pas...

Raport javor i ISHP-së: Është ulur numri i rasteve të reja dhe të vdekurve, ndërsa është rritur numri i të shëruarve

Në periudhën prej 29 qershor deri më 5 korrik, sipas raportit të Institutit për shëndet publik, shënohet ulje e numrit të rasteve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -