Turqia e nënshkroi marrëveshjen për dërgesën e dytë të raketave ruse C-400

Must Read

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave...

Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të fundit, në botë deri më tani me koronavirusin e ri janë infektuar 31,628,296...
- Advertisement -

Me Turqinë është nënshkruar marrëveshje për dërgesën e serisë së dytë të sistemit antiraketor rus C-400, ndërsa të dyja palët për momentin janë duke negocuar për kushtet financiare, të konfirmuara nga drejtori i përgjithshëm i kompanisë ruse “Rosoboroneksport”, Alekandar Mihajev, transmeton TASS.

Turqia vitin e kaluar e bleu serinë e parë të sistemeve raketore ruse, gjë që çoi drejt asaj Uashingtoni ta suspendojë këtë vend nga programi amerikan për aeroplanë luftarakë F-35.

- Advertisement -

Disa përfaqësues zyrtarë të SHBA-së thonë se Turqia rrezikon sanksione nga SHBA-ja nëse e shfrytëzojnë sistemin raketor C-400, transmetojnë mediat britanike.

- Advertisement -

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e Shqipërisë në dy faza, dhe...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave për organizimin e mësimit me...

Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të fundit, në botë deri më tani me koronavirusin e ri janë infektuar 31,628,296 njerëz. Prej tyre, 971,782 pacientë...

​Zyrtare, Edon Zhegrova nënshkruan me Bazelin

Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel. Lajmi është konfirmuar para pak minutash...

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar, por tani për tani nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -