ZGJEDHJET

Turqia e dënon qasjen “destruktive” të Francës ndaj Libisë

Must Read

Në Bllacë lëvizje e paktë e qytetarëve, shtetasit e Kosovës ktheheshin prapa

https://youtu.be/N3FV2NRyUhk Për shkak të vendosjes së testit PCR për shtetasit e Kosovës,...

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Turqia sot e dënoi qasjen “destruktive” të Francës ndaj konfliktit në Libi dhe e akuzoi Parisin se po synon ta forcojë praninë e Rusisë në vend.

- Advertisement -

Ky vlerësim është një episod tjetër i përshkallëzimit të tensioneve midis dy aleatëve të NATO-s dhe shkëmbimit të fundit të akuzave të ashpra të ndërsjella në lidhje me çështjen, komentojnë mediat botërore.

“Franca, me të cilën qeveris Makroni ose më saktë nuk mund të qeverisë për momentin, ishte në Libi vetëm për shkak të interesave të veta dhe ambicieve me një qasje shkatërruese, ashtu siç e shtyu Afrikën drejt paqëndrueshmërisë në të kaluarën me një qasje koloniale dhe kur e bombardoi dhe iku nga Libia në vitin 2011”, deklaroi Ministri i Punëve të  Jashtme, Mevlut Çaushoglu para gazetarëve në Ankara./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i mbushin spitalet nëpër qytetet e...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që bisedon me Gretën e rrejshme,...

Gostivari nën tym, digjet deponia “Rusino”, Komuna kërkon nga Qeveria që të merr masa

https://youtu.be/aj3AjDHsAnU Deponia “Rusino” në Gostivar gjatë natës së mbrëmshme është përfshirë përsëri nga zjarri, me çka  kundërmim...

Zyberi në Bogovinë të Tetovës, “Votën tuaj do ta arsyetojmë me punë, me ndershmëri e besueshmëri”

https://youtu.be/BHTRgDB-RzQ Ideja për Kryeministër Shqiptar, Zyberi tha se ka trazuar shumë struktura politike e shtetërore brenda dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -