Turistët serbë tërë natën kanë pritur në Greqi para se të mbyllet kufiri

Must Read

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore...
- Advertisement -

Radhë të gjata të automjeteve dhe makina të bllokuara në zonën neutrale, ishte fotografia në mëngjesin e sotëm në kufirin greko-bullgar, pasi turistë serbë që nga mesnata kanë mbërritur në vendkalimin kufitar Promahonas (Kulla) dhe kanë pritur pothuajse gjithë natën, që në Greqi të hyjnë para orës gjashtë, gjegjësisht para se të hyjë në fuqi ndalesa për hyrje të shtetasve serbë, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Sipas mediave greke rreth 40-50 makina me turistë nga Serbia, në numrin më të madh familje janë bllokuar në zonën neutrale të kufirit  Bullgari – Greqi, pasi nuk kanë arritur të hyjnë në Greqi para orës gjashtë.

- Advertisement -

Pas reagimeve të turistëve, nga pala greke, siç publikoi televizioni “Open”, rreth orës 8 të mëngjesit, është bërë përjashtim, rampa është ngritur dhe ata të cilët ishin të bllokuar midis dy vendkalimeve kufitare kanë filluar të hyjnë në Greqi.

Një pjesë e mediave serbe, për mediat greke thonë se janë nisur nga Beogradi, pushimin e kanë pasur të planifikuar nga më herët, ndërsa gjithë natën kanë pritur për hyrje.

- Advertisement -

Zëdhënësja alternative e Qeverisë greke, Aristotelia Peloni, dje pasdite bëri të ditur se prej orës 6 të mëngjesit, deri më 15 korrik të vitit 2020, në Greqi do të jetë e ndaluar hyrja për shtetasit serbë, ndërsa zyrtarisht Athina në bashkëpunim me ekspertët e ndjek gjendjen epidemiologjike në BE dhe të vendeve të tjera në botë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -