Triumf me përmbysje i Milanit

TË FUNDIT

Milani mposht 2-3 Fiorentinën jashtë fushe, ndërsa Leicester City triumfon kundër Manchester United dhe siguron kualifikimin në gjysmëfinalet e FA Cup. Kuqezinjtë e Piolit reaguan pas dy humbjeve shtëpiake përballë Napolit dhe United. Milani siguroi tre pikë fantastike në “Artemio Franchi” të Firences, aty ku u zhvillua një ndeshje shumë e bukur.

Zlatan Ibrahimovic zhbllokoi takimin në minutën e nëntë. Sulmuesi suedez mori një asist nga Simon Kjaer dhe gjeti golin e 15-të sezonal në Serie A. Vendasit reaguan tetë minuta më vonë, duke barazuar falë një eurogoli të Erick Pulgar.

Milani mposht 2-3 Fiorentinën jashtë fushe, ndërsa Leicester City triumfon kundër Manchester United dhe siguron kualifikimin në gjysmëfinalet e FA Cup. Kuqezinjtë e Piolit reaguan pas dy humbjeve shtëpiake përballë Napolit dhe United. Milani siguroi tre pikë fantastike në “Artemio Franchi” të Firences, aty ku u zhvillua një ndeshje shumë e bukur.

Zlatan Ibrahimovic zhbllokoi takimin në minutën e nëntë. Sulmuesi suedez mori një asist nga Simon Kjaer dhe gjeti golin e 15-të sezonal në Serie A. Vendasit reaguan tetë minuta më vonë, duke barazuar falë një eurogoli të Erick Pulgar.

TË NGJAJSHME