Array

TREPÇA ’89 TRIUMFON NË DERBIN E MITROVICËS, FITOJNË BESA E VËLLAZNIMI

Must Read

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...
- Advertisement -

Trepça ’89 ka triumfuar në derbin e Mitrovicës, duke e mundur Trepçën, me rezultat 3-1, në kuadër të xhiros së 22-të të Raiffeisen Superliga e Kosovës në futboll.

“Minatorët” janë treguar ekip më i mirë së “xehetarët”, duke arkëtuar tri pikë të mëdha në garën për majat e tabelës.

- Advertisement -

Pas 10-të minutave lojë, Blerand Kurtishaj zhbllokoi rezultatin, duke sjell Trepçë ’89 në epërsi prej 1-0. Ndërkohë, Ibrahim Peci në minutën e 35-të, dyfishoi epërsinë në 2-0, kurse rezultatin në 3-1, e ngriti Lushtaku në minutën e 78’, ndërsa, golin e vetëm për mysafirët e shënoi Denis Krasniqi.

Pas kësaj fitore, Trepça ’89 ngjitët në pozitën e katërt më 34 pikë, derisa Trepça mbetet në fund e tabelës me vetëm 15 pikë të tubuara.

- Advertisement -

S’ndalët Besa

Besa e Pejës ka vazhduar serinë e fitoreve. Pejanët kanë mundur skuadrën fqinje, Istogun, me rezultat 2-1. Mark Milicaj në minutën e 24-të ndëshkoi ish skuadrën e tij, duke e kaluar Besën në avantazh prej 1-0, mirëpo, Besnik Krasniqi në minutën e 51-të barazoi shifrat në 1-1 nga penalltia, kurse për fitoren e skuadrës së Arbnor Morinës u përkujdes Qëndrim Dautaj duke shënuar golin e dytë dhe të fitores për Besën, e cila tani ngjitet në kuotën e 38 pikë, aq sa edhe Prishtina në pozitën e dytë, kurse Istogu zë vendin e tetë më 26 pikë.

- Advertisement -

Vëllaznimi fundos Ferizajn

Pikë tejet të rëndësishme ka arkëtuar edhe Vëllaznimi që në shtëpinë e saj mundi Ferizajn, me rezultat 2-0. Yll Myrta në minutën e 35-të dhe Drilon Nuza në minutën e 71-të shënuan për fitoren e gjakovarëve.

Vëllaznimi pas kësaj fitore tani është më e qetë pasi ngritët në kuotën e 26 pikë, aq sa ka edhe Istogu në pozitën e tetë, kurse Ferizaj mbetet në pozitën e parafundit më vetëm 17 pikë.

Heshtin rrjetat në “Ferki Aliu”

Ndërkohë, përballja mes Kosovës së Vushtrrisë dhe Drenicës, është mbyllur pa gola.

Ndonëse, rastet nuk munguan në këtë takim, megjithatë, rrjetat heshtën në “Ferki Aliu”./kosovapress/

Raiffesien Superliga / Java e 22-të

Rezultatet

Besa-Istogu 2-1

Trepça ’89-Trepça 3-1

Vëllaznimi-Ferizaj 2-0

Kosova (V)-Drenica 0-0

Dje

Ferronikeli-Drita 1-0

Prishtina-Hajvalia 0-2

Tabela

1.Ferronikeli 44

2.Prishtina 38

3.Besa 38

4.Hajvalia 35

5.Trepça ’89 34

6.Kosova (V) 33

7.Drenica 29

8.Istogu 26

9.Vëllaznimi 26

10.Drita 22

11.Ferizaj 17

12.Trepça 15

- Advertisement -

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -