Array

Treni i shpresave të thyera…(FOTO)

Must Read

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion.

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament.

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja...
- Advertisement -

Stacioni hekurudhor në Gjevgjeli, qyteti i parë në hyrje të kufirit Greqi-Maqedoni, këto ditët e fundit ka përjetuar një dramë të vërtetë si asnjëherë më parë. Aty kalojnë ditë dhe netë me shpresë se do të kalojnë për ndonjë vend në Evropë, si thonë ata “për një jetë më të mirë”.

Dëgjohen  britma, vaje të fëmijëve por hetohet edhe një nervozë si te imigrantët por edhe nga forcat policore e ushtarake maqedone.

- Advertisement -

Vijnë trenat me pak vagona që nuk arrijnë dot t’i marrin të gjithë përnjëherë dhe të kapërcejnë kufirin në Tabanovci e të dalin në Serbi.

Presin në rend, janë të disiplinuar, nuk ka shtyerje e as incidente! Ata kur hyjnë  në vagona ngrisin dy gishtërinjë në formë të shkronjës “V”(Fitore) dhe janë shumë  të lumtur kur gjejnë vend për t’u ulur…

- Advertisement -

Këto fotografi flasin më së miri për katrahurën e këtyre ditëve në Gjevgjeli të Maqedonisë! / 21 Media

Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
Foto: Tanjug
- Advertisement -

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament. Autoritetet lokale zgjidhen ...

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja gjermane në vend, Anke Holshtajn.

Për dy ditë ujërat e zeza rrjedhin nëpër rrugët e Crniçes, banorët kanë frikë për shëndetin e tyre

Për dy ditë me radhë në vendbanimin Crniçe në Shkup, ujërat e zeza po rrjedhin nëpër rrugë. Banorët thonë se këtë problem...

701 gjoba për mosmbajtjen e maskës!

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 701 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës, raporton...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -