Trembëdhjetë të vdekur dhe dhjetëra të lënduar gjatë një fatkeqësie autobusi në Vietnam

Must Read

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse,...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski.
- Advertisement -

Trembëdhjetë persona e humbën jetën pasi që një autobus doli nga rruga në afërsi të një parku nacional në qendër të Vietnamit, lajmëruan sot mediumet shtetërore.

Autobusi transportonte një grup personash, të cilët para 30 viteve kishin kryer maturën në qytetin e afërt bregdetar Dong Hoi.

- Advertisement -

Parku nacional, Fong Na-Ke Beng, destinacioni i tyre për ritakim, është i njohur për shpellën më të madhe në botë, si dhe lumenjtë e pastër të kaltër dhe malet shkëmbore.

Autobusi ishte në afërsi të shpellës kur rëshqiti nga rruga. Pamundësia për sinjal telefonik i pengon përpjekjet për shpëtim.

- Advertisement -

Përfaqësuesi lokal Tran Kvang Vu deklaroi se “hetimi preliminar tregon se së paku 13 persona e kanë humbur jetën, ndërsa dhjetëra të tjerë janë lënduar”.

- Advertisement -

Rohani: SHBA hyri në luftë ekonomike me Iranin

Presidenti iranian, Hasan Rohani ka deklaruar se me sanksionet ndaj dollarit, SHBA-ja hyri në luftë ekonomike me Teheranin si dhe duke përdorur...

E Majta ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse

Partia "E Majta" ose Levica sot deri tek gjykata Administrative ka dorëzuar 8 padi kundër shtëpisë ligjvënëse, për shkak të siç thonë...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski. Në mbledhje marrin pjesë...

Kryetari i Këshillit të Evropës në karantinë

Kryetari i Këshillit të Evropës, Sharl Mishel është në karantinë për shkak të kontaktit të afërt me një person të infektuar me...

Dr. Stevanoviq: Në dimër do të jetë edhe më e vështirë ta ulim rrezikun e infektimit me Covid-19, nëse nuk u përmbahemi masave

Me ardhjen e dimrit do të jetë edhe më e vështirë të mbrohemi dhe të zvogëlojmë rrezikun e infektimit nga koronavirusi i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -