Tre persona e humbën jetën, 11 janë zhdukur në vërshimet në bregdetin e Detit të Zi në Turqi

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Tre persona e humbën jetën në vërshimet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në bregun e Detit të Zi në Turqi, ndërsa njëmbëdhjetë të tjerë rezultojnë të zhdukur, konfirmoi ministri i Punëve të Brendshme, Sulejman Sojlu.

Sojlu kumtoi se shërbimet kompetente i kanë shpëtuar 127 persona, njoftuan mediat amerikane, duke shtuar se njëri prej të vdekurve në vërshime ka qenë polic.

- Advertisement -

Për shkak të shirave të rrëmbyeshëm në bregun turk të Detit të Zi dhe rrëshqitja e tokës janë evakuuar ndërtesat banesore në provincën Riza. 

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -