Tre gara të reja të Formula 1, nuk do të mbahen këtë sezon në SHBA, Meksikë dhe Brazil

Must Read

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur,...
- Advertisement -

Garat kampione në Formula 1 nuk do të mbahen këtë sezon në SHBA, Meksikë dhe Brazil, për shkak të situatës me koronavirusin në kontinentin amerikan.

Menaxhmenti i Formula 1 publikoi se nuk duan  të rrezikojnë  të mbajnë gara në ato vende,  duke e marrë parasysh se janë mes shteteve  me shkallë  më të rrezikuar të infeksionit në botë.

- Advertisement -

Në vend të këtyre tre garave, do të ketë tre gara të reja në Evropë.

Ato do të organizohen në Nirburgringun  gjerman  dhe në Imola të Italisë, ndërsa Portugalia  do ta bëjë debutimin e saj në Formula 1 me garë në shtegun Portimau.

- Advertisement -

Formula 1 ende  nuk e ka përgatitur gjithë kalendarin, por ekziston  shpresë se do të mbahen 16 gara.

Tani janë gjithsej 13 gara me Nirburgring, Imola dhe Portimau, ndërsa pritet të shtohen dy gara në Bahrein dhe një në Abu Dabi. 

- Advertisement -

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë që kemi pasur rritje të...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund të vitit do të tejkalojë...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur, lind me 3 mijë euro...

Bekteshi në Click Plus tregon se sa persona kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bën të ditur se nga periudha 15 mars deri në përfundim të gushtit janë larguar nga 12.500...

Ilire Dauti nga ASH: Kjo Qeveri në kushte normale e kishte të vështirë të përballet me probleme ekonomike

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, në emisionin Click Plus në TV21, tha Qeveria e re por e vjetër në përmbajtje në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -