Tre aksidente në rajonin e Tetovës, disa të lënduar

Must Read

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim...
- Advertisement -

 Dy aksidente me të lënduar dhe denoncim për ndeshje të qëllimshme të automjeteve pas një incidenti paraprak, evidentoi SPB Tetovë në 24 orët e fundit.

“Në bulevardin ‘Marshall Tito’ te Qendra e Kulturës mbrëmë rreth orës 21 një veturë ‘Opel Korsa’ me targa të Tetovës, e drejtuar nga Sh.Z..(53) nga Tetova ka goditur E.A. (67) dhe F.M.(62), të dy nga Tetova. Pas aksidentit, pas lëndimeve është ankuar E.A. e cila ishte dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës për t’i ofruar ndihmë mjekësore”, bëri të ditur policia.

- Advertisement -

Paraprakisht, gjatë ditës, në rrugën “171” në Reçicë të Madhe ka pasur aksident mes një veture dhe motoçiklete “filjang” me targa të Tetovës, i drejtuar nga B.A.(46) nga Tetova. Pas aksidentit automjeti ishte larguar, ndërsa B.A. dhe bashkudhëtari i tij 12-vjeçar, të dy nga fshati Pirok, ishin dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës për t’iu ofruar ndihmë mjekësore.

Në polici ka edhe dy denoncime nga dy grupe të personave për incident të njëjtë.

- Advertisement -

“Në orën 1:40 në Stacionin Policor në Tetovë A.M. (24) dhe L.S. që të dy nga fshati i Tetovës Çellopek, kanë denoncuar se rreth orës 23:30, derisa lëviznin me automjetin e tyre ‘Golf 6’, me targa të Tetovës në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë, ishin goditur me qëllim nga B.I. nga Poroji me veturë ‘Pasat’, me targa të Tetovës në të cilën ka edhe një person tjetër nga vendi i njëjtë. Paraprakisht rreth orës 00:15 B.I. nga fshati Poroj kishte denoncuar se në afërsi të pompës së benzinës së fshatit ishte sulmuar fizikisht nga personi A.M. dhe edhe dy persona të panjohur. Pas udhëzimeve nga Prokurori Publik po ndërmerren të gjitha masat dhe aktivitetet për zbardhje të plotë të rastit, pas çka do të vijojë edhe parashtrim adekuat”, informon SPB Tetovë.

- Advertisement -

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...

Si duhet lënë duhanin, menjëherë apo gradualisht?

Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh, ka dy mundësi:...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -