Trampi me fjalim të ri: Ju lutem pa dhunë

TË FUNDIT

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Bërns: “Presim hapjen e bisedimeve me BE-në”

Ambasadorja amerikane në Maqedoninë e Veriut, Kate Mary Byrnes në një intervistë për Zërin e Amerikës, thekson se vendi...

I dënuar për ngacmim seksual, ekstradohet nga Greqia ish-trajneri i futbollit

Një ish-trajner futbolli i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve është ekstraduar nga Greqia. “Në vijim të bashkëpunimit...

 Në fjalimin e tij të fundit drejtuar kombit përmes Foks Njuz, presidenti i SHBA-së Donald Tramp tha se ai nuk qëndron prapa sulmit në Kongres javën e kaluar dhe u bëri thirrje amerikanëve të qetësojnë pasionet në një kohë kur Dhoma e Përfaqësuesve po debaton revokimin e tij.

“Në dritën e raporteve të demonstratave të reja, ju lutemi mos bëni asnjë dhunë, ndonjë shkelje të ligjit ose ndonjë vandalizëm të çfarëdo lloji. Kjo është gjë për të cilën unë kurrë nuk jam zotuar, madje as Amerikën. U bëj thirrje të gjithë amerikanëve të ndihmojnë në qetësimin e pasioneve dhe tensioneve. Faleminderit”, tha Trampi, transmeton “Indipendent”.

Ai gjithashtu u bëri thirrje “kompanive të mëdha të teknologjisë” si Fejsbuku dhe Tuiteri për të ndihmuar me “tranzicionin paqësor të pushtetit” javën e ardhshme

TË NGJAJSHME