Trajnime për integritet dhe mbrojtje nga korrupsioni në sektorin e biznesit

Must Read

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e...
- Advertisement -

Një seri trajnimesh të specializuara interneti për integritet dhe mbrojtje nga korrupsioni, të destinuara për të gjitha kompanitë që dëshirojnë të vendosin programe dhe praktika për parandalimin e korrupsionit, menaxhim etik dhe harmonizim me rregulloren, organizohen nga Qendra për komunikime civile Konekt dhe Shoqata e këshilltarëve të taksave.

Pjesëmarrësit nga kompanitë, sipas organizatorëve, do të kenë akses në burimet globale të praktikave më të mira dhe shërbimet mbështetëse të dizajnuara posaçërisht për t’i ndihmuar ata të identifikojnë dhe heqin praktikat e mundshme të korrupsionit nga puna e tyre.

- Advertisement -

Trajnimet kryhen nga trajnerë të njohur nga kompani nga Maqedonia e Veriut dhe do të mbahen në dy seanca online – të enjten dhe të premten nga ora 10:00 deri në 13:00.

Të gjithë të interesuarit mund të paraqiten në www.bezkorupcija.mk.

- Advertisement -

Trajnimi zhvillohet në kuadër të projektit “Përforcimi i integritetit dhe reduktimi i korrupsionit në sektorin e biznesit publik dhe privat” financuar nga Bashkimi Evropian dhe zbatuar nga Qendra për komunikime civile (QKC), Konekt dhe Shoqata e këshilltarëve të taksave. sn/

- Advertisement -
  • Tags
  • 6

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...

630 gjoba për mosmbajtjen e maskës gjatë 24 orëve të fundit

Në territorin e vendit tonë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 630 gjoba për mosmbajtjen e maskës, informojnë nga MPB.

Besimi – Sahakyan: Sistemi më i mirë për financat publike, më pak ekonomi informale dhe decentralizim fiskal

Fokusi i bashkëpunimit të Ministrisë së Financave me Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në periudhën e ardhshme do të...

Protestë në Butel, bllokohet udhëkryqi kryesor i rrugës “Butelska”

Disa banor të Butelit kanë bllokuar udhëkryqin kryesor të rrugës “Butelska”. Siç thonë protestuesit, ata protestojnë kundër premtimit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -