Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë

në fazën e grupeve në Europa Ligë.

Por para se të arrijë atje duhet të kalojë finalistët e para një viti në Ligën e Kampionëve.

Totenhemi një skuadër angleze do të zbresë në fushë ditën e enjte.

Trajneri i Kf shkëndisë thotë se kjo do të jetë një ndeshje që do të krenohet e gjithë Maqedonia.

“Do të fillojmë nga e marta të përgatisim skuadrën, për atë ndeshje që është një ndeshje që do të kënaqet jo vetëm Shkëndija por e gjithë Maqedonia, sepse Shkëndija është lokomotiva e futbollit në Maqedoni.

Ardhja e Totenhemit këtu nuk nderon vetëm Shkëndinë por të gjithë futbollin e Maqedonisë”, tha Ernest Gjoka – Trajner i Shkëndijës.

Klubi futbolistik i Shkëndisë herën e fundit u përball me Botosanin të Rumanisë ku fitoi me rezultat minimal por i mjaftueshëm për të kaluar në fazën tjetër. Trajneri i klubit anglez Totenhem Jose Murinho tha para disa ditëve se nuk ka shumë njohuri për klubin e Shkendijës, po duke theksuar se nuk do të jetë një ndeshje e lehtë. Ky është një tjetër sukses i jashtëzakonshëm nga Shkëndija e cila para dy viteve poashtu kishte shkuar deri në Play Off, ku u eliminua nga Milani. Në raundin tjetër skuadra nga Tetova do të përballet me gjigandin e madh anglez, Tottenham Hotspurs më 24 shtator.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This