Array

Torta që besonë të hyjë “Guinness World Record”

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

 

Pesë “cake designer” italiane do të sfidojnë Anglinë në Expo 2015

- Advertisement -

Pesë zonja romane me pasionin e madh për tortat dhe cake design, kanë një objektiv preçiz, të hyjnë në Guiness Ëorld Record me tortën e gdhendur më të madhe të botë.

Skuadra italiane romane do të sfidojë atë britanike, që aktualisht mban titullin, në Expo 2015 nga 15 deri 19 tetor, ku do të prezantohet torta në formë çizmeje, e cila do ti jetë 130 m2 dhe do të ketë një peshe prej 1 ton.

- Advertisement -

Stafi përbëhet nga Mapy la Comare, Livia Colabucci,Stefania Vanini, Katiuschia di Francesco dhe Giovanna Chichi Valentini.

Pesë dekorueset italiane e kanë kaluar fazën e parë të selektimit, duke marrë pjesë në muajin mars në preview Guinnes World Record që u mbajt në MiCo, Panairin e Milanos, me një tortë me dimension 7 metra e gjatë, një e shtatëmbëdhjeta e asaj që do të bëjnë në tetor.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -