Tom Henks do ta udhëheqë programin solemn në inaugurimin e Bajdenit

TË FUNDIT

Osmani: Nuk ka Evropë të fuqishme pa Ballkan të fuqishëm

Ideja evropiane paraqet frymëzim për zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon. Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm....

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Bërns: “Presim hapjen e bisedimeve me BE-në”

Ambasadorja amerikane në Maqedoninë e Veriut, Kate Mary Byrnes në një intervistë për Zërin e Amerikës, thekson se vendi...

Aktori, Tom Henks do të jetë nikoqir i programit solemn më 20 janar, në ditën e inaugurimit të Xho Bajdenit, publikuan organizatorët e kësaj ngjarje.

Në emisionin special, i cili do të zgjasë 90 minuta dhe do të quhet “E celebrojmë Amerikën”, do të marrin pjesë edhe disa personalitete të tjera në SHBA siç janë Xhon Bon Xhovi, Demi Lovato, Xhastin Timberlejk dhe Ent Klemons.

Bajden dhe nënkryetarja Kamalla Haris do të japin betimin solemn atë ditë dhe të mbajnë fjalim hyrës në ceremoni.

Programi do të transmetohet në Si-Bi-Es, Ej-Bi-Si, Si-En-En, En-Bi-Si, MSNBC dhe do të transmetohet në Jutjub, Fejsbuk, Tuiter dhe disa platforma të tjera onlajn.

TË NGJAJSHME