Timo Verner: Vendimi më i mirë kur e refuzova Liverpoolin

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Timo Verner ka thënë se ka bërë zgjedhjen e duhur kur vendosi t’i bashkohej Chelseat duke e refuzuar kalimin te Liverpooli derisa të dy skuadra do të ballafaqohen në luftën për titull këtë edicion.

24-vjeçari erdhi në “Stamford Bridge” për 47.6 milionë funte nga RB Leipzig.

- Advertisement -

“Kur vendosa të largohem nga Leipzigu kam biseduar me klube të ndryshme. Përveç Chelsea kishte edhe klube të tjera të interesuara, por tani nuk dua të flas për ato”, u shpreh Werner.

“Më kërkonte edhe Liverpooli, ata janë një ekip i mirë dhe mbase edhe atje mund të përshtatesha, por në fund vendosa t’i bashkohesha Chelsea dhe ky ishte një vendim i mirë nga ana ime. Është ekip i mrekullueshëm dhe mendoj se me trajnerin Frank Lampard mund të bëjmë paraqitje të mira”, shtoi në fund reprezentuesi gjerman.

- Advertisement -

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -