Array

'Time'- Putin, njeriu me ndikimin më të madh në botë

Must Read

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend.

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj,...
- Advertisement -

Sipas rezultatit të anketës të bërë në mesin e lexuesve të revistës amerikane, Tajm, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, kryeson listën e 100 personave me ndikimin më të madh në botë.
Putin në anketë mori 6.95 për qind të votave të lexuesve, më shumë se politikanët tjerë, udhëheqësit shoqëror dhe fetarë, që gjenden gjithashtu në listë.
Votimi përfundoi javën e kaluar, rezultatet u publikuan sot, ndërsa më 16 prill është planifikuar të publikohet lista, sipas përzgjedhjes së redaksisë.
Revista Tajm qartësoi se 57 për qind të pjesëmarrësve në anketë kanë votuar nga territori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, 5 për qind nga territori i Kanadasë dhe 4.55 për qind nga territori i Britanisë.
Tajm, revistë kjo që botohet që nga viti 1923, renditjen e publikon që nga viti 1999 dhe në listë gjenden njerëzit, për të cilët lexuesit janë të mendimit se veprimet e tyre kanë ndikimin më të madh në situatën në botë.RTV21

- Advertisement -

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me ambasadoren e SHBA-së Kejt Bërns tha se ai pret mbështetje të fuqishme...

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën e ardhshme më 28 prill....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -