Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare e gjysmë me kampionët francezë të Paris Saint-Germain, që përfundoi muajin e kaluar.

Ai do të jetë gjermani i parë që do të menaxhojë Chelsean dhe vjen pasi drejtoi PSG-në drejtë katër titujve dhe finalen e Ligës së Kampionëve gjatë kohës së tij në kryeqytetin francez.

Para kësaj, ai kaloi shtatë sezone si trajner në Bundesliga, së pari me Mainzin, ku i udhëhoqi ata në Europa League, dhe më pas një periudhë të suksesshme me Borussia Dortmundin ku fitoi Kupën e Gjermanisë.

Në Chelsea, ai do të ribashkohet me Christian Pulisic dhe Thiago Silva trajner i të cilëve ishte në Dortmund dhe Paris.

TË NGJAJSHME