Thiago largohet nga Bayern

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Drejtori ekzekutiv i klubit të futbollit Bayern Munih, Karl-Heinz Rummenigge, konfirmoi se Thiago Alcantara do të largohet nga klubi në ditët në vijim.

“Duket se Alcantara dëshiron të largohet nga ne. Ai na tha që në fund të karrierës së tij do të dëshironte të provonte diçka të re dhe se nuk do të ndryshojë mendjen. Ai tregoi se mund të luajë lojëra të mëdha. Kjo është arsyeja pse do të jetë një largim që do të na dëmtojë”, tha Rummenigge.

- Advertisement -

Lojtari i kombëtares spanjolle, 29-vjeçari Alcantara, mund të kalojë në Liverpool, por tani për tani nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

“Ne presim oferta konkrete në ditët në vijim. Tani nuk ka asnjë”, tha Rummenigge.

- Advertisement -

Alcantara arriti në Bayern në vitin 2013 nga Barcelona dhe deri më tani ka luajtur gjithsej 235 ndeshje dhe ka shënuar 31 gola.

Me klubin e Munihut, ai fitoi shtatë tituj në Bundesligë, Ligën e Kampionëve, katër kupa, tri superkupa gjermane dhe kampionatin botëror të klubeve.

- Advertisement -

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -