Thaçi: Si zv/kryeministër do të vendos veto te buxheti i shtetit për ta mbrojtur shëndetin e popullit tim

Must Read

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...
- Advertisement -

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, bashkë me kandidatin për deputet Zemri Asanin, në kuadër të fushatës për Zgjedhjet Parlamentare 2020, kanë vizituar fshatrat Urviç, Novosellë, Rakovec, Zherovjan dhe Siniçan në rajonin e Tetovës.

Para banorëve të Siniçanit, Thaçi tregoi planin për luftën ndaj pasojave ekonomike që do të vijnë nga pandemia, e kjo nëse ai bëhet zëvendëskryeministër në qeverinë e ardhshme.

- Advertisement -

“E kam vendosur që me pozitën e zëvendëskryeministrit, ditën e parë, veton do ta vendos te buxheti i shtetit për arsye të mbrojtjes së shëndetit të popullit tim; dhe unë në 30 ditët e para, po të ma jep Zoti dhe vetë populli atë mbështetje, 24 orë do të merrem me forcimin e shëndetësisë të institucioneve dhe infrastrukturës së shëndetësisë aty ku jetojnë shqiptarët, prej në Strugë e deri në Kumanovë. Jo me llafe, por me miliona që duhet të merren prej buxhetit të shtetit dhe sistemi ynë i shëndetësisë të përmirësohet”, tha Thaçi para banorëve të Siniçanit.

Prioriteti i dytë i Thaçit, siç tregoi, është të gjithë atyre që do t’i emërojë si drejtues institucionesh do t’u kërkojë pasqyrë për secilën familje shqiptare, që më pas ajo familje që nuk ka asnjë të ardhur, me urgjencë t’u jepet ndihmë sociale prej 100 eurove brenda muajit./TV21

LIVE – Tubim në Siniçan

Gepostet von Partia Demokratike Shqiptare am Samstag, 27. Juni 2020

Menduh Thaçi dhe Zemri Asani në Rakovec dhe Zherovjan.Menduh Thaçi: Unë më mirë se çdonjëri e njoh sistemin. Nuk do të…

Gepostet von Partia Demokratike Shqiptare am Samstag, 27. Juni 2020
- Advertisement -

Sot nis viti i ri shkollor në vendin tonë

Sot në mbarë vendin ka filluar viti i ri shkollor 2020/2021 me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me...

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -