Array

Thaçi: Kontrata për Brezovicën sjell investime të mëdha

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Thashim Thaçi, ka thënë se nënshkrimi i kontratës për zhvillimin e qendrës turistike të Brezovicës i hap rrugë kthimit të saj në një qendër turistike botërore.

“Kontrata që e nënshkruam dhe e cila do të hyjë në fuqi pas 6 muajsh, kur do të përmbyllet procesi dhe do të fillojë jetësimi i këtij projekti madhor, do të sjellë investime të mëdha, vende pune dhe të ardhura për tërë Kosovën. Njëherësh, ky projekt do të sigurojë që natyra e bukur që kemi, të shfrytëzohet dhe mbrohet me urti ashtu që ta gëzojmë ne dhe brezat që do të vijnë”, ka thënë Thaçi përmes një postimi në Facebook.

- Advertisement -

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, dhe përfaqësuesit zyrtarë të Kozorciumit të kompanive “MDP Consulting – Compagnie des Alpes”, Pascal Roux kanë nënshkruar sot kontratën prej 410 milionë eurosh për Projektin për Zhvillimin e Qendrës Turistike të Brezovicës.

Nënshkrimi i kontratës është bërë në prani të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, dhe të ambasadores së Francës në Prishtinë, Marsye Daviet.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -