Array

Thaçi e Çollaku golashenues!(Foto)

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -
(E plotësuar) Ekipi i shteteve anëtare të BE-së është duke humbur 3 me 0 përballë vendeve pretendente për antarësim në Union, në ndeshjen futbollistike që po luhet në Vjenë të Astrisë.

Në pjesë lojen e parë ka shënuar kryeministri maqesonas Nikola Gruevski, me asistim të zv.kryeministrit kosovar Hashim Thaçi.

Kombinim i njejtë ka ndodhur edhe në pjesën e dytë. Për 2 me 0 goli ka ardhur nga Gruevski me asistim të Thaçit.

- Advertisement -

Zv.kryeministri kosovar është dëshmuar si kontribuesi më i mirë për thellim të rezultatit, duke i asistuar për golin e tretë ministrit të Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku.

Ekipi i “BE-së së ardhme”, po avancon 3 me 0.

- Advertisement -

aaa

Fillon loja futbollistike ndërmjet BE-së së tashme dhe të ardhme (Foto)

- Advertisement -

Kanë filluar përgatitjet e liderëve politikë për miqësoren e futbollit ndërmjet ekipit të shteteve jo anëtare të BE-së “BE e ardhshme” dhe ekipit të shteteve anëtare ”BE”.

Indeksonline ka siguruar pamjet e para të fushës, ku shihet duke u prononcuar për mediet e huaja dhe duke u përgatitur për lojë edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi.

Veçantia e ekipit “BE e ardhshme”, e cila ka tërhequr vëmendje botërore, siç mëson Indeksonline, është rreshtimi i kryeministrit serb Vuçiç përkrah dy liderëve shqiptarë, kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës dhe zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit, që njëherësh është edhe mesazh i fuqishëm politikë se pa bashkëpunuar me njëri-tjetrin nuk mund të ketë integrim evropian, ashtu siç lojtarët nuk mund të shënojnë gol dhe të fitojnë pa u komponuar dhe kombinuar me njëri-tjetrin.

a

Kjo ndeshje e pazakontë futbolli, e cila në medie botërore është quajtur edhe “lojë diplomatike”, po luhet në kuadër të samitit për vendet e Ballkanit Perëndimor në Vjenë të Austrisë.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -