Tërmeti në Shqipëri është ndjerë edhe në Kosovë dhe Mal të Zi /FOTO

TË FUNDIT

Sipas Rrjetit sizmologjik evropian, tërmeti që u regjistrua në Shqipëri mbrëmjen e sotme, është ndjerë edhe në Prizren të Kosovës dhe Podgoricë të Malit të Zi, transmeton TV21.

EMSC bën me dije se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 ballë të shkallës rihter. Epiqendra ka qenë 17 km nga qyteti i Pukës, konkretisht në Fushë-Arrëz.