Tërmet i fuqishëm në Filipine

TË FUNDIT

Tërmet me intensitet prej 6.6 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar në Filipine.

Tërmeti është regjistruar mes ishullit Mindoro dhe kryeqytetit të Filipineve, Manila, publikojnë agjencitë botërore të lajmeve.

Epiqendra ishte në thellësi prej 173 kilometrave.

Ende nuk ka informacione për rrezik nga cunamit.