Tërmet 6.1 shkallë në Greqi

TË FUNDIT

Një tërmet i shkallës 6.1 u shënua këtë mëngjes në hapësirën detare mes ishullit të Rodosit dhe Karpathos në Egjeun lindor.

Lëkundjet ishin shumë të forta u ndjenë në ishujt Crete, Santorini dhe Rhodes kanë bërë të ditur autoritetet. Deri tani nuk njoftohet për dëme. Në zonë po dërgohen ekipe shpëtimi për të parë nga afër situatën.

Deri më tani nuk është raportuar për të lënduar.

Në të njëjtën zonë gjeografike pak ditë më parë pati lëkundje 6.3 rihter. Sizmologët besojnë se është një termet pasues i tërmetit që u shënua në Kretës i magnitudës 6.3./21Media

MARKETING I PAGUAR POLITIK