Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 33 gradë

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe më i nxehtë, me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 28 deri 35 gradë. UV=8

Në Shkup, moti do të jetë kryesisht me diell, me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri 15 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 33 gradë.

- Advertisement -

Pason periudha e motit me diell dhe të nxehtë, me rritje të temperaturave ditore. Posaçërisht nxehtë do të jetë gjatë fundjavës, kur do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi jugor.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -