Array

Teatri hap audicion për “Fermën e kafshëve”

Must Read

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë ...
- Advertisement -

Teatri Kombëtar i Kosovës ka hapur audicion për të gjitha rolet në shfaqjen “Ferma e kafshëve” nga George Orwell.
“Teatri Kombëtar i Kosovës hap audicion për shfaqjen ‘Ferma e kafshëve’ nga George Orwell, në regji të Ilir Bokshit dhe me kompozitor Trimor Dhomin”, thuhet në thirrjen e TKK-së.

Audicioni zgjat dy ditë.

- Advertisement -

“Të gjithë pjesëmarrësit, në ditën e parë të audicionit, do të testohen për anën ritmike dhe melodike vokale kurse ditën e dytë, për ndarjen e roleve. Pjesëmarrësit preferohet të prezantojnë dy këngë: një këngë të vjetër qytetare shqipe dhe një këngë të një zhanri tjetër, qoftë në gjuhën shqipe qoftë në gjuhë të huaj”, thuhet më tej në njoftim.

Audicioni mbahet me datën 26 dhe 27 prill 2015 nga ora 10 në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

- Advertisement -

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të fillojë mësimin nga 1 tetori....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -