Të shtëna me armë zjarri brenda universitetit, evakuohen studentët

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në universitetin e Leioa, pranë Bilbaos në Spanjë.

Mediat e huaja bëjnë me dije janë evakuuar të gjithë studentët ndërkohë që autori i ngjarjes është arrestuar.

Si pasojë e sulmit asnjë person nuk ka mbetur i plagosur, ndërkohë që autori i ngjarjes është arrestuar.

“Universiteti u evakuua në orën 18.50 (me kohën lokale) dhe i dyshuari u arrestua, nuk pati të lënduar,” tha një zëdhënës i policisë në Vendin Bask.

Mësohet se i riu ishte i armatosur me një pushkë dhe se kishte terrorizuar studentët duke thyer xhamat e godinës.

MARKETING I PAGUAR POLITIK