Të shëruarit nga Covid-19 të paraqiten për të dhuruar plazmë konvaleshente që t’iu ndihmojnë të sëmurëve

Must Read

VIDEO: Forca të shumta policore përreth ndërtesës ku jeton Gordana Jankulloska, kontrollojnë çdo automjet

Përreth ndërtesës ku jeton ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, sot ka forca të shtuara të...

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...
- Advertisement -

Të gjithë personat që janë shëruar nga Covid-19 të paraqiten për dhurimin e plazmës konvalescente, bën thirrje ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një publikim në profilin e tij në Fejsbuk.

Për tu paraqitur, siç thekson, duhet të plotësohet formulari elektronik në ueb-faqen e Institutit për Mjekësi Transfuzive. https://bit.ly/30ufhA4

- Advertisement -

“Sllavica dhe Mirjana janë dy vajzat e pacientes më të vjetër të shëruar nga Covid-19, të cilat gjithashtu ishin pozitive dhe u shëruan nga ky virus. Ato javën e kaluar dhuruan plazmë konvalescente e cila do të përdoret si ilaç dhe shpresë për pacientët më rëndë të sëmurë nga virusi korona. Nga zemra ju falënderoj për humanizmin. Të jemi humanë dhe t’iu ndihmojmë të sëmurëve nga Covid-19 që të shërohen më shpejtë”, shkroi Filipçe./MIA

- Advertisement -

VIDEO: Forca të shumta policore përreth ndërtesës ku jeton Gordana Jankulloska, kontrollojnë çdo automjet

Përreth ndërtesës ku jeton ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, sot ka forca të shtuara të policisë.

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -