Të paktën dhjetë të vdekur në zjarret në Kaliforni

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Të paktën 10 persona janë vrarë në zjarret e Kalifornisë dhe 16 të tjerë rezultojnë ende të zhdukur, bënë të ditur zyrtarët në Kaliforninë Veriore.

Policia në Qarkun Bute ka gjetur shtatë trupa dhe tre gjeti një ditë më parë.

- Advertisement -

Sipas mediave amerikane, besohet se do të gjenden më shumë trupa kur ekipet e shpëtimit do t’i kërkojnë zonat e shkatërruara, me ndihmën e një ekipi antropologësh nga Universiteti i Çikagos.

Zjarret në atë pjesë të Kalifornisë zgjasin tashmë një javë dhe deri më tani janë shuar rreth 50 për qind e atyre që janë përhapur në Sierra Nevada, duke shkatërruar pjesën më të madhe të qytetit Beri Krik.

- Advertisement -

Në zjarre janë djegur 2.000 shtëpi dhe ndërtesa të tjera.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -