Të paktën 25 viktima në zjarret pyjore në Oregon

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Zjarre të papara pyjore që po digjen në shtetin federal amerikan Oregon, sollën deri në atë që rreth gjysmë milionë njerëz të vijnë në gjendje të gatishmërisë për evakuim, ndërsa ekipet e zjarrfikësve prej dje morën ofensivë kundër zjarreve dhe në këtë mënyrë i shfrytëzojnë kushtet e volitshme momentale për stihinë e zjarrtë që ta vendosin nën kontroll.

Për vetëm disa ditë, zjarri në këtë shtet shkatërroi mijëra objekte banesore, ndërsa Oregon këtë verë u bënë epiqendër e zjarreve që e shkatërruan Bregun paqësor të SHBA-së.

- Advertisement -

Mediumet britanike njoftojnë se bilansi i zjarreve të deritanishme është territor i shkatërruar me madhësi të shtetit Nju Xhersi dhe të paktën 25 viktima.

Guvernatori i Oregonit, Kejt Braun, konfirmoi se këtë javë e kanë humbur jetën pesë persona dhe paralajmëroi se numri i viktimave mund të jetë larg më i madh sepse më shumë se dhjetë fëmijë nga tre qarqe llogariten të zhdukur.

- Advertisement -

Qielli mbi tre shtetet veriperëndimor, Kalifornia, Oregon dhe Uashington, janë mbuluar me tym dhe hi, ndërsa cilësia e ajrit duket se është më e ulët në botë.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -