Të paktën 17 të vrarë gjatë shpërthimit të një automjeti-bombë në Afganistan

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Të paktën 17 persona janë vrarë në Afganistan në një shpërthim të fuqishëm të një automjeti bombë në provincën Logar, njofton BBC.

Shpërthimi ka ndodhur në vigjilje të armëpushimit që e publikuan talebanët gjatë festave fetare.

- Advertisement -

Talebanët nuk e ndërmorën përgjegjësinë për sulmin, as grupi Shteti Islamik.

“Besohet se sulmin e ka kryer një bombardues vetëvrasës”, deklaroi zëdhënësi i guvernatorit Loar, Dedar Luang.

- Advertisement -

Shpërthimi ka ndodhur në afërsi të zyrës së guvernatorit, ku shumë njerëz kanë bërë pazar për festat.

“Terroristët sulmuan sërish në natën e festës Eid al-Adha dhe i vranë një numër të madh të bashkëkombësve tanë”, tha zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Tarik Arian.

- Advertisement -

Zëdhënësi i talebanëve, Zabihullah Muxhahid deklaroi se sulmi nuk ka “kurrfarë lidhje” me ta.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -