Të mërkurën do të bëhet spërkatja e mushkonjave, preparati për dezinsektimi arriti, aeroplanët janë gati

Must Read

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend.
- Advertisement -

Ky aeroplan po qëndron në hangar dhe është i gatshëm për spërkatjen e mushkonjave.

Në mesditë në hangar tek aeroporti sportiv i Stenkovecit arriti edhe preparati për dezinseksim të mushkonjave.

- Advertisement -

Preparati erdhi, por dezinsektimi do të bëhet pas nesër (e mërkurë) për shkak të paralajmërimit se mund të bie shi, dhe se e gjithë procedura për spërkatje mund mos të ketë efekt për shkak të shiut.

“Qyteti i Shkupit informon qytetarët se për shkak të përkeqësimit të kushteve të motit dhe njoftimet për nesër, spërkatja ajrore e paralajmëruar kundër mushkonjave për 25.08.2020 (e martë) është prolonguar për ditën e ardhshme. Konkretisht, spërkatja e jashtëzakonshme e avionëve do të realizohet në zonën e qytetit të Shkupit, kundër mushkonjave, do të realizohet më 26.08.2020 (e Mërkurë) dhe më 27.08.2020 (e enjte), herët në mëngjes”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

- Advertisement -

Pas reagimeve të shumta të qytetarëve Qyteti i Shkupit vendosi të bëjë një spërkatje të jashtëzakonshme kundër mushkonjave të martën ose të mërkurën më së voni. Qytetarët janë të shqetësuar për kafshimet e tyre, duke i detyruar ata të kërkojnë ndihmë në barnatore përmes sprejeve ose kremrave të ndryshme për të mbrojtur kundër infeksionit.

Qyteti i Shkupit informon bletarët të mbrojnë bletët e tyre gjatë spërkatjes së mushkonjave.

- Advertisement -

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq në takimin e sotëm me ambasadoren e SHBA-së Kejt Bërns tha se ai pret mbështetje të fuqishme...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -