Taulant Xhaka zgjatë kontratën me Basel deri në vitin 2024

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Taulant Xhaka dhe FC Basel do të vazhdojnë së bashku. 29-vjeçari ka zgjatur para kohe kontratën me Basel deri në vitin 2024. Xhaka ka luajtur për ekipin e Bazelit që kur ishte 12 vjeç. Përveç një paraqitje të shkurtër të ftuar në huazim në GC, ai ka qenë i veshur me të kuq-blu që nga ajo kohë. “Është e vështirë të thuash me fjalë se sa do të thotë për mua ky klub dhe ky qytet me tifozët tanë të shkëlqyeshëm”, citohet të këtë thënë Xhaka të FC Basel, përcjell portali rtv21.tv Ai shtoi:  “Unë jam shumë krenar që mund të vesh ngjyrat e klubit. Qëllimet tona për vitet e ardhshme mbeten ambicioze dhe unë dua të bëj pjesën time për t’u siguruar që t’i arrijmë ato së bashku. “

Presidenti Bernhard Burgener është gjithashtu i kënaqur për zgjatjen e kontratës: “Taulant është një nga shtyllat e ekipit tonë dhe një pjesë e rëndësishme e klubit”./21Media

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -