Taravari për TV21: Negociojmë me të gjitha partitë për Qeverinë, përveç me BDI-në

Must Read

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39,...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës...
- Advertisement -

Koalicioni “Tash është koha” i përbërë nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa po marshojnë në shenjë revolte për ditën e zgjedhjeve dhe numërimin e votave nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15-të korrikut.

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, për TV21, theksoi se porosia e marshit është që të mos përsëriten plaçkitjet dhe krimet e mëparshme që kanë ndodhur në 18 vitet e fundit.

- Advertisement -

I pyetur nga gazetari i TV21, nëse është i mundur koalicioni me LSDM-në dhe Lëvizjen Besa, Taravari tha se është e mundur.

“Gjithçka është e mundur, por shumë e vështirë dhe e pamundur të bëjsh koalicion me BDI-në, ajo është më e vështira dhe nuk besoj se do të jetë, megjithatë përsëri vendosin organet e partisë”, deklaroi Sekretari Gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Таравари за ТВ21: Преговараме со сите партии за Влада, освен со ДУИ

Таравари за ТВ21: Преговараме со сите партии за Влада, освен со ДУИРепортер: Јовица Пауноски

Gepostet von TV21 am Montag, 27. Juli 2020
- Advertisement -

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -