Array

Talentja kosovare rrugës ta “pushtojë” botën

Must Read

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për...

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me...

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në...
- Advertisement -

I ka hiq më shumë së 11 vjeç. Ka rrëmbyer plotë 23 medalje (17 ari, 2 argjendta, 4 bronzte). Vlerësohet lartë për shkathtësitë e saja na karate. Kjo është karateistja Arjana Gashi.

Sportistët tonë njihen për sukseset e shumta në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Vendin ynë gjithnjë ka prodhuar sportistë që kanë lënë gjurmë dhe po shkëlqejnë në arenën ndërkombëtare, sidomos në sportet luftarake.

Boksierë, xhudistë, karateistë, kik-bokiserë, por edhe në sportet tjetra luftarake, sportistët tonë kanë dëshmuar veten në tapetet e “nxehta” evropiane.

- Advertisement -

Karateistja Arjana Gashi, është një tjetër sportiste e jona të cilën e pret një e ardhme e ndritshme. 11 vjeçarja që është pjesë e klubit Ippon dhe Vajzat e Dardanisë, deri tani ka fituar hiq me pak se 23 medalje, por nga kjo talente priten edhe shumë e shumë medalje tjera.

Arjana Gashi i ka thënë KosovaPress-it se është e lumtur që është pjesë e sportit të karatesë. Ajo lavdëron punën që bëhet në klub, klub ky që drejtohet nga ish kampionia e botës, Shqipe Zogiani. Arjana ëndërron që një ditë të arrin majat e botës. “Me punën që bëhet në klub jam shumë e kënaqur. Me sukseset e arritura deri tash jam e kënaqur, por edhe klubi që e përfaqësoi unë është i kënaqur. Qëllimi im është që në të ardhmen të bëhem kampione bote”, ka thënë Gashi.

- Advertisement -

Shkathtësitë e saj në karate i lavdëron edhe trajnerja e saj, Shqipe Zogiani. Ajo thotë se në mesin e karateisteve më të mira është edhe Arjana Gashi. Sipas Zogianit, Arjana para vetes ka një të ardhme të madhe. “Natyrisht se në mesin e shumë garuesve të mirë, dhe mund të them më të mirët që kemi në Kosovës, është edhe Arjana Gashi, e cila ka shumë vite që është pjesë e klubit Vajzat e Dardanisë. Është një karateiste që premton shumë për të ardhmen, por edhe rezultatet e saja deri tash kanë qenë të shkëlqyera”, ka thënë Shqipe Zogiani, e cila është i bindur se Arjana Gashi një ditë mund të “pushtojë” botën.

Gashi deri tani dy herë radhazi është shpallur kampione e Kosovës, ndërsa në vitin 2013 është zgjedhur sportiste e vitit, kurse në Kampionatin Botëror në vitin 2014 ishte në vendin e tretë.

- Advertisement -

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me përfaqësuesin e Parë të Lartë...

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në kopshtet për fëmijë. Po bëhen...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal amerikan Kalifornia, njofton Si-En-En.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -